-
Microwave Motion Sensor
-
BLE Motion Sensor
-
PIR Motion Sensor
-
Dimmable Motion Sensor
-
Motion Sensor ON OFF Switch
-
UL Version Emergency LED Driver
-
UL Sensor
-
DC Motion Sensor
-
DALI Motion Sensor
-
IC Sensor
-
Photocell Daylight Sensor
-
Motion Sensor Driver
-
Universal Smart Remote Control
-
CE Version Emergency LED Driver
-
UFO Driver
-
ClemensYour products are used in industrial refurbishment projects here in Europe and enjyo excellent reputation. -
TamasWe are using some of your products and they are excellent! -
AngeloYour HT18V-I works perfectly for my project.
IP65 UFO High Bay Dimmable Occupancy Sensor Automatically ON / OFF Function
| Switching Capacity: | Max,3.0A@120Vac,50/60Hz;Max,2.0A@277Vac,50/60Hz |
|---|---|
| Installation: | 4 Different Designs For Different Applications |
| Operating Voltage: | 120-277VAC,50Hz/60Hz ; 120-240VAC, 50Hz/60Hz |
| Control Way: | Dimming Control |
| Certificate: | UL FCC CE TUV RED SAA |
Small Motion Detector Light Sensor Lighting Control HF Movement Detector
| Detection Area: | 50%/100% |
|---|---|
| Hold Time: | 5s/60s/3min/10min |
| Daylight Threshold: | 30Lux/Disable |
| IP Rating: | IP20 |
| Operating Voltage: | 220~240 VAC 50/60Hz |
0.3mW Microwave Dimmable Motion Sensor Linear Detachable design
| Input Voltage: | 120~240VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Microwave Power: | <0.3mW |
| Function: | Dimmable Function |
| Motion Detection: | 0.5–1.5m/s |
| Mounting Height: | 3-6m (ceiling Mounted) |
120VAC 277VAC IP20 6m Indoor Motion Sensor For Office Corridor
| Dimming Control: | Dimming +ON/OFF Function |
|---|---|
| Operating Voltage: | 120-277VAC 50/60Hz |
| Stand-by Power: | <1W |
| Mounting Height: | Max.6M |
| Operating Temperature: | -20℃ ~ +55℃ |
12VDC Input PWM Dimming Movement Detection Sensor ON OFF Control
| Size: | 20*7.5mm |
|---|---|
| Detection: | 100% |
| Hold Time: | 1min |
| Daylight Threshold: | 30Lux |
| Control Mode: | ON/OFF |
HD05V-CRH Microwave Sensor With DIP Switch And On/Off Function
| Color: | White |
|---|---|
| Function: | ON/OFF |
| Programming: | DIP Switch |
| Input: | 120-240VAC |
| Packaging Details: | Packed in Bubble Bag, Reinforced With Paper Flat, Then Packed With Outer Carton |
Wall Mounted On Off Switch Sensor HF Movement Detector TUV Certification
| Operating Voltage: | 120~277 VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Detection Area: | 10%/50%/75%/100% |
| Hold Time: | 5s/90s/5min/15min |
| Daylight Threshold: | 2Lux/10Lux/50Lux/Disable |
| Microwave Frequency: | 5.8GHz±75MHz |
Wire Crystal Head DC Motion Sensor Compact Size Remote Control Setting
| Output: | 5V PWM/5V TTL |
|---|---|
| Connector: | 4pin Crystel Head |
| Size: | 51*24.4*14mm |
| Wire Length: | Excluding Terminal Length 525mm |
| Motion Detection: | 0.5~1.5m/s |
15m High Altitude Install 12VDC Input Remote Control Motion Sensor
| Size: | 51*24.4*14mm |
|---|---|
| Mounting Height: | 15m High Installation |
| Function Setting: | By Remote Control |
| Input: | 12VDC |
| Output: | 0-10v |
PWM Dimming DC Motion Sensor DIP Switch For Ceiling Tri Proof Light
| Stand-by Power: | ≤0.5W |
|---|---|
| Detected Radius: | 2-5m |
| Operating Temperature: | -25~60℃ |
| Mounting Height: | 2.5-4m (ceiling Mounted) |
| Motion Detection: | 0.5~1.5m/s |

