-
Microwave Motion Sensor
-
BLE Motion Sensor
-
PIR Motion Sensor
-
Dimmable Motion Sensor
-
Motion Sensor ON OFF Switch
-
UL Version Emergency LED Driver
-
UL Sensor
-
DC Motion Sensor
-
DALI Motion Sensor
-
IC Sensor
-
Photocell Daylight Sensor
-
Motion Sensor Driver
-
Universal Smart Remote Control
-
CE Version Emergency LED Driver
-
UFO Driver
-
ClemensYour products are used in industrial refurbishment projects here in Europe and enjyo excellent reputation. -
TamasWe are using some of your products and they are excellent! -
AngeloYour HT18V-I works perfectly for my project.
20W Energy Saving Light Switches Motion Sensor CE SAA Certification
| Input Voltage: | 120-240 VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Input Power: | 25W Max |
| Microwave Power: | <0.3mW |
| Empty Load Voltage: | ≤70V Max |
| Efficiency: | 87% (Max.) |
Ceiling Light Microwave Movement Sensor White Cover With Automatic Switch
| Operating Voltage: | 220~240 VAC 50/60Hz |
|---|---|
| Installation: | INterior Installed |
| Mounting Height: | Max.6m(ceiling Mounted);Max.3m(wall Mounted) |
| Detection Range: | Max.ø12m(ceiling Mounted);Max.10m(wall Mounted) |
| IP Rating: | IP20 |
Dimmable By 1-10V Microwave Movement Sensor Dual PD For Panel Light Photocell advance
| Product Name: | Microwave Mition Sensor |
|---|---|
| Application: | Triproof / Ceiling Light |
| Warranty: | 5 Years |
| Control: | Remote Control Setting |
| Mounting Height: | Max.6m(ceiling Mounted);Max.3m(wall Mounted) |
High bay 15V DC Waterproof Motion Detector Dual PD Remote Control
| Voltage: | 10-15V DC |
|---|---|
| Function: | DIM 1-10V Dual PD |
| Max. Height: | 15M Highbay |
| Color: | White Or Black |
| Certificate: | RED CE |
120-277V IP65 Microwave Sensor Dimmable With UL Remote Control
| Operating Voltage: | 120-277VAC,50Hz/60Hz |
|---|---|
| Detection Angle: | 30°-150° |
| Microwave Frequency: | 5.8GHz±75MHz |
| Color: | White |
| Packaging Details: | Packed in Individual box, Reinforced With Paper Flat, Then Packed With Outer Carton |
CE TUV RED Detachable Microwave Motion SensorRemote Control Setting
| Hold Time: | 5s/30s/1min/3mib/5min/10min/20min/30min |
|---|---|
| Output LED Power: | Max. 36W |
| Detection Area: | 25%/50%/75%/100% |
| Mounting Height: | Max.6m/19.68ft |
| Empty Load Voltage: | ≤63V DC |
The 12VDC Highbay Microwave Sensor HD09VR MH/MHB with Photocell and Daylight Harvesting
| Color: | White |
|---|---|
| Power: | 10-15VDC |
| Height: | 15M Max. |
| Application: | Industrial Lighting |
| Packaging Details: | Packed in Individual box, Reinforced With Paper Flat, Then Packed With Outer Carton |
Compact Design DC Motion Sensor Remote Control For 15m Highbay Installtion
| Daylight Threshold: | 2Lux/10Lux/30Lux/50Lux/80Lux/120Lux/ Disable |
|---|---|
| Stand-by Period: | 0s/10s/30s/1min/5min/10min/30min/+∞ |
| Installation: | Installed Inside Lamps |
| Mounting Height: | Max.15m/49.2ft |
| Detection Range: | Max.14m/45.92ft |
HD09VR PH/PHB Highbay 12VDC PIR Sensor With Photocell And Daylight Harvesting
| Color: | White |
|---|---|
| Power: | 10-15VDC |
| Height: | 12M Max |
| Application: | Industrial Lighting |
| Detection Angle Fresnel Lens: | ≤120° Fersnel Lens |
UFO Highbay 12VDC PIR Sensor HD07VR-PH-1 With UL Certificate And Remote Control
| Color: | White |
|---|---|
| Power: | 10-15VDC |
| Height: | 12M Max |
| Application: | Commercial Lighting |
| Warranty: | 3 Years |

